piątek, 20 września 2013

J.K Rowling "Trafny wybór" - recenzja

Od momentu przyjazdu do Polski pożeram książki jedna za drugą. W UK nie bardzo miałam możliwość czytania książek nie dosyć że w polskim wydaniu to do tego jeszcze papierowym, dlatego zmusiło mnie to trochę do zakupu czytnika ebook'ów przede wszystkim dlatego że podjęłam dość poważną jak i jak na moje oko niesłychanie odważną decyzję wyjazdu z kraju. Jeżeli ktoś czytał kilka moich poprzednich postów jest pewnie w głębokim szoku ;p
Ale nie to miało być tematem mojego posta. Związku z tym, że najbliżej koło świąt będę miała do czynienia z papierową książką teraz cały czas biegam do biblioteki ( całe szczęście mam ją bardzo blisko :)) po kolejne tytuły.

"Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie? 

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku. "
                                                                                                                           http://lubimyczytac.pl/


Ostatnio wpadła w moje ręce nowa książka autorki którą pewnie niemal każdy zna. J.K. Rowling którą znałam tylko i wyłącznie z książek o Harrym Potterze, a z czego mogę się pochwalić że przeczytałam wszystkie.
Jak jest zawarte w opisie cała książka niemal opiera się na śmierci Barrego którego autorka uśmierca na pierwszych stronach powieści. Na początku czytania zastanawiałam się jak długo można ciągnąć jeden i ten sam wątek przekazywania informacji i następującej tuż po tym rozpaczy i smutku. Ok, ale czytając dalej dowiadujemy się że właśnie ta jedna śmierć napędza dalszy ciąg wypadków.
Książka zawiera całą masę wątków, ludzi i problemów z jakim zmierza się małe miasto. Ja osobiście nie za specjalnie mam pamięć do imion ale dawałam radę. Fabuła jest dość wciągająca, ale jak w każdej książce która ma dużo różnych wątków zdarzają się ciekawsze na które się oczekuje z zaciekawieniem, ale i te które czyta się z myślą jaki temat będzie poruszony kolejny bo ten jest po prostu nudny ;) Jedno mogę powiedzieć, że końcówka zaskakuję najbardziej.

Książka jest adresowana głównie do dorosłych czytelników, z czym oczywiście mogę się zgodzić zważając na poruszane tematy. Autorka postawiła sobie wysoko poprzeczkę przerzucając się z pisania dla młodszych czytelników na powieść dla dorosłych. Moim wymaganiom jak najbardziej sprostała, chociaż nie porwała mnie dostatecznie bardzo żeby czytanie zajęło mi mało czasu, powodem może tez być malutka czcionka jaką jest pisana. Po przebrnięciu przez 505 stron mogę powiedzieć że " Trafny wybór" jest słabą książką i jak najbardziej zachęcam do przeczytania.

4 komentarze:

 1. Cały czas się zastanawiam, czy jestem a tyle odważna, aby sięgnąć za "dorosłą" Rowling i jakoś nie mogę się przemóc, ale może to minie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam kilka jej książek. Mogę powiedzieć, że każda z nich jest warta przeczytania :)
  Zapraszam do mnie www.szufladajustyny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam
  Chciałabym zaprosić do udziału w CANDY :)
  Do wygrania bon do sklepu PassionRoom oraz biżuteria mojego autorstwa :)
  http://aleksandra-tworzy.blogspot.com/2013/09/candy.html

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie czytałam HP i nie planuję, ale tę książkę mam na półce i przeczytam ja na pewno. :)

  OdpowiedzUsuń