sobota, 15 lutego 2014

UK part 2. Co tu można zobaczyć?

Jest całkiem sporo miejsc które można zwiedzić i być zadowolonym z wycieczki. Mieszkam co prawda w małym mieście i jak na razie z tego co wiem, nie widziałam jeszcze nawet połowy tego, co oferuje tutaj przede wszystkim natura. Wiadomo, że w większych miastach jest więcej atrakcji, ale jak na razie zadowalam się tym co mam, na wszytko przyjdzie czas. W planach mam dokładniejsze zwiedzenie Liverpoolu, może Manchester i Chester w którym jest podobno świetne zoo oraz aqanarium.
Tak wygląda to mniej więcej w środku.
http://www.springfieldmsas.org/images/tunnel.jpg

A co sama widziałam?
Górki pagórki w pobliżu miasta Llangollen.
Na zdjęciu aż tak tego nie widać a góra jest na prawdę wysoka i chwilami był problem z wlezieniem pod górę.  Miałam obawy również przed schodzeniem, żeby nie skulać się przypadkiem, bo o to nie było trudno :)
 A to wszystko jakieś max 20 min od domu. ;)


Chirk aqueduct 
Tutaj niestety nie moje zdjęcia, bo byłam tam jakieś 2 lata temu i niestety zostały na innym komputerze. Dla wyjaśnienia wodą pływają sobie łódeczki a na tym drugim mostku czasem przejeżdżają pociągi. Na dole te małe białe kropeczki to barany których tutaj jest wszędzie pełno.
źródło
Na końcu ścieżki mamy tunel przez który możemy sobie bezproblemowo przejść 421 metrów oczywiście w ciemności.
źródło
Czyli dość sporo idąc w takich warunkach jak widzimy na zdjęciu na którym i tak jest dość jasno przez lampę w aparacie:)  Osoby wyższe muszą uważać na głowę, bo jak widać ściana się pochyla. Ja miałam ten problem, że przechodziłam tam w zupełnej ciemności mając przed sobą swojego chłopaka, który jest sporo wyższy ode mnie. Także szłam w jedną ręką na poręczy a drugą wyciągniętą do przodu. :)
Dodaj napis

Oswestry waterfall
Tutaj bardzo żałuje że nie mam swoich zdjęć bo miałam kilka naprawdę dobrych ujęć.  Otóż to co widzimy na zdjęciu ma około 80 metrów wysokości. Na samą górę prowadzi ścieżka, wokół malownicza okolica, sama przyjemność!
źródło

Mała panorama mojego miasta. Max 20 min po nogach.6 komentarzy:

 1. Dziękuję! Dużo się nad nimi napracowałam były niemiłosiernie zniszczone. Może spróbuj zabezpieczać końcówki włosów, wtedy nie będa się kruszyć, łamać i piąć do góry? jak są rozdwojone nie warto trzymać na siłę tylko ściąć!

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Zdjęcia nie pokazują niestety całego uroku tych miejsc :)

   Usuń
 3. Piękne zdjęcia. Aqanarium zwiedziłabym z wielka ochotą:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tylko czekam na dzień, aż w końcu uda mi się tam pojechać :)

   Usuń